Němý křik: První díl slibné série

Anotace:

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy…
Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví.
Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… 
Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě.
„Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. 

Němý křik, první díl knižní série Případy Kim Stoneové od autorky Angely Marsons vás velmi mile překvapí. Tato knižní série je na českém trhu už velmi dlouho a téměř každý knihomol ví, že je to mezi čtenáři velmi oblíbená autorka se strhujícími detektivkami.

Já sáhla po audioknize z důvodu úspory času. Jelikož jsem před časem poslouchala také první díl knižní série Inspektorka Lottie Parkerová od P. Gibney, musím přiznat, že mi obě tyto audioknihy přišly dosti podobné – minimálně se co úrovně týče. A obě mají velmi dobrou úroveň.

Němý křik nabízí velmi dobře propracovaný příběh a když se navíc spojí s vypravěčským umem Jitky Ježkové – zážitek je velmi, velmi příjemný.

Celých 9 hodin a 32 minut můžete s Kim honit vraha a žasnout nad spisovatelským umem Angely Marsonsové. Vše do sebe při poslechu krásně zapadá, žádná hluchá místa nebudete vnímat a tempo je taky přirozeně svižné.

Zkrátka ideální poslech, byť mi tento příběh nepřišel ničím výrazně originální. Ale i přesto mohu Němý křik určitě doporučit.

Hodnocení:

Budete-li si chtít poslechnout Němý křik i vy, určitě můžete využít nabídku na audiolibrixu. Němý křik si však můžete zakoupit také v papírové podobě například v internetovém knihkupectví Knihy Dobrovský.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *