Jizvy plné beznaděje: Takové nemasné neslané

Jizvy plné beznaděje, audioknihu od uznávaného severského autora Stefana Ahnhema, jsem si nemohla nechat ujít! Vždyť kdo by nemiloval jeho Fabiana Riska? Díky sérii s tímto hlavním hrdinou si však autor na sebe ušil trošku bič, protože nastavil laťku vysoko a udržet ji, zdá se, mu dává pořádně zabrat.

Malin Rehnbergová, se kterou jsme se mohli potkat již právě v sérii s Fabianem Riskem, se ujímá vyšetřování zabití velmi známé influencerky. Případ to je nepřehledný, protože se může stát, že její smrt nemusela být nutně chladnokrevná poprava. Mohlo se totiž jednat o poněkud nevydařené sexuální hrátky, ve kterých si influencerka libovala.

Malin však neřeší pouze tento záhadný případ, ale také manželskou krizi. A když se k jedné vraždě přidá další, má Malin skutečně co dělat! Musí zabránit dalším vraždám a musí si také srovnat v hlavě, co udělá se svým mužem.

Jizvy plné beznaděje jsem si dopřála v audiopodobě ve spolupráci s Audiotékou. Tím bych jí chtěla poděkovat za zprostředkování audioknihy.

Ale teď k recenzi, která se mi píše tentokrát velmi, velmi těžce.

Na audioknihu jsem se nesmírně těšila. Očekávání bylo tak velké! Vždyť od tohoto autora nelze očekávat nic jiného, než skvěle propracovaný příběh, no ne? S politováním však musím konstatovat, že poslech této audioknihy byl pro mne smutným zklamáním, přestože interpreti Jan Šťastný a Dana Černá, kteří mi svým hlasem hladili duši 7 hodin a 46 minut, byli naprosto výborní!

Spíše se to nějak nepovedlo autorovi. Z celého poslechu jsem měla takové smíšené a snad i zmatené dojmy. I když jsem se při poslechu vracela vždy kousek zpět, pořád mi nějak unikala pointa příběhu. Pořád jsem vlastně nechápala o co v příběhu jde, i když jsem bedlivě naslouchala.

Velmi těžce se mi vyjadřují pocity z audioknihy. Prostě mi to celkově přišlo velmi slabé. Malin a její vztah k šéfovi, Malin a její vztah k manželovi – zkrátka to nebylo ono! Ani jsem moc neporozuměla samotnému vyšetřování. Za to Malininým problémům jsem rozuměla poměrně dobře.

Já vlastně ani nevím, co bych více k tomu měla napsat. Zkrátka to bylo… slabé a matoucí. Já si z tohoto poslechu tentokrát neodnáším žádné pozitivní pocity. Jen otazníky, které by možná nebyly, kdybych si místo poslechu vybrala spíše klasickou knižní podobu.

Je mi líto, ale to je vše, co k tomu tentokrát napíšu. Prostě…prázdno.

Jen za skvělou interpretaci pana Šťastného a paní Černé dávám této audioknize dvě srdíčka z pěti.

Hodnocení:


Budete-li si chtít audioknihu i přes mou recenzi zakoupit, najdete ji na stránkách Audiotéky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *