V 9 z 10 případů za zmizením dítěte stojí někdo blízký

Někdo unesl Daisy Masonovou. Statistiky říkají, že za 9 z 10 případů únosů dítěte stojí vždy někdo blízký. Někdo, kdo dítě znal. Dobře znal. Dá se tahle statistika aplikovat i v knize Někdo blízký?

Daisy Masonová měla bratra, maminku i tatínka. Byla to krásná holčička – spokojená a šťastná, vyrůstající v úplné rodině. V dosti zvláštní úplné rodině.

Spisovatelka si ve své první knize Někdo blízký dala tu práci, že hlavní postavy opravdu prošpikovala zvláštními charakteristickými rysy. Při četbě si uvědomíte, že prakticky nikoho – až na malou Daisy – nemáte z rodiny rádi. Všichni jsou podivínští a atmosféra celé rodiny je poněkud nervy drásající.

Cara Hunterová napsala příběh tak dokonale, že s každou stránkou a s každou novou odkrytou informací padne podezření na někoho jiného z rodiny. Zabil ji snad bratr, který je mlčenlivý a nepřístupný? Nebo matka, která rozhodně není typickou vřelou milující maminkou? A nebo otec, který je podezřelý z pedofilie? A kde se nachází malé tělíčko Daisy Masonové? A kdy vlastně zmizela? Spoustu otázek a mnoho dalších si budete při čtení pokládat. Proč matka stále mlží? Proč sakra nikdo neříká pravdu?!

Spisovatelka do knihy také zakomponovala komentáře k případu, které se objevily na sociálních sítích. Knihu to trošku ozvláštnilo, avšak i bez těchto moderních doplňků by příběh neztratil na zajímavosti.

Nemůžu vám prozradit konec příběhu, protože je skutečně překvapivý. Můžu vám však prozradit, že nic není jak se zdá. Při čtení se nebudete nudit. Knížka se čte dobře a děj má spád. Knihu můžu tedy doporučit.

Kniha Někdo blízký je 1. díl knižní série Inspektor Fawley. Jedná se o první knihu, kterou spisovatelka napsala a musím uznat, že laťku si nastavila docela vysoko. Snad se jí ji podrží udržet i v případě druhého dílu z této série, na který se v budoucnu chystám.

Hodnocení:

2 komentáře

  1. Tak toto je něco pro mě. Tento žánr miluju ze všech nejvíce. Takže další kniha do mého seznamu. 😀 A tato kniha dostane přednost, protože je to typ knihy, který nejraději čtu a skoro vždy si kupuju či půjčuju tento žánr. Super recenze, která mě přinutila si dělat další seznam knih, které si rozhodně chci přečíst. 😀

    • Tak to mne těší, že má recenze byla inspirací pro Vás 🙂 Tak pokud si knížku přečtete, budu ráda, když mi napíšete svůj názor. Třeba zase sem do komentu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *