TOP Audioknihy

Pokud si rádi čtení knih obohacujete poslechem audioknih, pak bude tato stránka určená právě vám! Na této stránce budu zveřejňovat ukázky pouze na ty knihy, o kterých si myslím, že opravdu stojí za poslechnutí. Jsou to audioknihy, se kterými rozhodně nešlápnete vedle.

Které audioknihy byly opravdu povedené?

A:

A každé ráno je cesta domů delší a delší – Fredrik Backman

Tak tahle audiokniha, i když je to pouze cca 1,5 hodinový příběh, ve vás opravdu něco zanechá. Citlivý pohled do života stárnoucího muže, kterého opouští vzpomínky vlivem stařecké demence. Rozhodně doporučuji. Celou recenzi naleznete již zde na blogu a ukázku si můžete pustit zde. Upozorňuji však, že v ukázce je pouze autorova předmluva….

Andělé smrti – Patricia Gibney

Velice povedená audiokniha. První díl z knižní série Inspektorka Lottie Parkerová. Ten zvukový doprovod spolu s hlasem pana Hlavici – zkrátka dokonalost. A příběh sám o sobě velmi příjemný. Ponurý, detektivní, skvěle propracovaný. Více najdete v recenzi zde na blogu. Určitě mohu doporučit!

B:

Bez naděje – Colleen Hoover

Colleen je specialistka na dojemné knihy, které se dotýkají vážných témat. A stejně tak tomu bylo i v audioknize Bez naděje. Máte-li Colleen rádi, tak hlas Veroniky Khek Kubařové vám tento příběh propašuje až přímo do srdce. Vřele doporučuji!

D:

Dokonalé stopy – Helen Fields

Sérii Inspektor Luc Callanach si zamilujete hned od prvního dílu – Dokonalé stopy! To mi věřte. Geniálně propracovaný příběh, který vás pohltí a vtáhne. Celá série je výborná! Rozhodně doporučuji! Opravdu! To prostě musíte zkusit!

P:

Pekingský rozparovač – Peter May

Pokud milujete drastické a brutální thrillery, pak rozhodně doporučuji tento poslech. Recenze je už na mém blogu, takže si ji můžete přečíst. A nebo okusit ukázku audioknihy:

Poslední paní Parrishová – Liv Constantine

Perfektně promyšlený příběh o psychickém týrání. Intonace Terezy Dočkalové a Jany Plodkové nemají chybu. Bližší informace o audioknize najdete na mém blogu, ale ukázku si můžete pustit zde:

N:

Na okraji propasti – Bernard Minier

Bernard Minier je úžasný spisovatel, takže když jsem dostala možnost získat od nakladatelství jeho technothriller, který se tak trošku vymyká všem jeho dříve napsaným knihám, neodolala jsem. A dobře jsem udělala! Mám ráda tenhle typ knihy, takže když pominu fakt, že jsem se trošku ztrácela ve jménech, tak musím říct, že jsem si poslech opravdu užila skvěle!

S:

Šedý muž – Mark Greaney (1. díl, Šedý muž)

Tak tohle bylo dokonalé, vtahující, akční a nezadržitelné! Cour je skvělý zabiják, kterého si zamilujete! Geniální audiokniha, kterou si zkrátka musíte poslechnout! Martin Stránský tomu opět posunul laťku zase o něco výše! Doporučuji!!! Více v recenzi zde na blogu 🙂

Šepot z lesa – Kateřina Surmanová

Výborně namluvená audiokniha. Až mě překvapilo, jak dokázal Vasil Fridrich interpretovat hlavní hrdiny. Opravdu tuhle audioknihu mohu doporučit

U:

Ukradené životy – Patricia Gibney (2. díl, Inspektorka Lottie Parker)

Jedná se o druhý díl knižní série Inspektorka Lottie Parkerová. Pokud jste tedy neslyšeli nebo nečetli první díl – Andělé smrti – rozhodně si jej, prosím, pusťte ještě před tímto dílem. Ukradené životy sice nabízí zcela nový detektivní příběh, avšak pro pochopení hlavní hrdinky a její rodiny je první díl této série zlomový. A navíc se to poslouchá jedna báseň – přesně jako tento díl 🙂 Takže zde je ukázka a neváhejte – fakt to bylo moc fajn 🙂