Audiokniha Hadrový panák: geniální thriller s komplikovaným dějem

Kniha Hadrový panák zažívala v době svého vydání výrazný mediální boom, tak jsem samozřejmě ani já nesměla odolat a zakoupila jsem si knihu. A pak i druhý díl – Loutkář. Jenomže než jsem se ke knihám dostala, našla si mou maličkost audiokniha Hadrový panák a já si řekla, že si tedy příběh poslechnu. No – nebylo to asi nejmoudřejší rozhodnutí, protože teď, když jsem si audioknihu doposlouchala, se budu muset nejspíše přece jen přeorientovat ke knize. Audiokniha Hadrový panák mi tak úplně nesedla.

Příběh Hadrového panáka z péra Daniela Colea mi přišel naprosto geniální. Pravda – brutální, krutý, strašidelný, ale geniální. Vždyť co si budeme povídat, najít části těl 6 zavražděných lidí a sešitých do jednoho těla – to může napadnou buď génia, nebo …. zvráceného člověka. Přikláním se raději k tomu géniu. Takovýto námět je pro thriller naprosto dokonalý, nemyslíte?

A co teprve, když světlo světa spatří seznam osob s daty, kdy budou zavražděny i ony. To už je potom solidní hon na vraha, který je ale vždy o krok napřed a vraždám se ne a ne podařit zabránit. Celkem frustrující. Něco tak krutého a naturálního jsem již opravdu dlouho neslyšela. Jenomže to má jedno ale!

A sice, že jsem se v tom příběhu při poslechu začala ztrácet a začaly mi unikat souvislosti. To je důvod, proč si budu muset nakonec knihu opravdu přečíst. Vím, co se stalo, vím jak se to stalo, vím, jak to skončilo, ale nevím, proč se to stalo. A to mi drásá nervy, protože tomu nerozumím.

Takže ať už je kniha jakákoliv, přijde mi, že svou složitostí není úplně vhodná pro audioknihy, kdy vám pozornost při poslechu tu a tam uteče a vy se pak ztratíte v ději. Ale třeba toto při poslouchání audioknihy vy nezažíváte a dokážete se plně soustředit.

Co se týče vypravěče – tam nemám jediné křivé slůvko pro pana Martina Stránského. Jeho hlasový projev a přednes, barva hlasu, změny intonace – to byla naprosto perfektní práce a já mu musím za to poděkovat. Myslím, že pan Stránský je dokonalý vypravěč. A to, jak měnil hlas Wolfa a Baxterové – to bylo prostě perfektní.

Příběh Hadrového panáka je rozdělen do 2 CD. Celková doba poslechu je 13 hodin a 19 minut.

Hodnocení:

3 komentáře

    • Taky jsem si říkala, že ten nápad byl skvělý. 🙂 Už se těším na Loutkáře. A v březnu na jeho úplně novou knihu 🙂

  1. Hadrový panák… Moc mi líbil.. Jen ten konec mě zklamal. Pořád jsem doufala, že Wolf vyjde nakonec z příběhu jako hrdina. Těšila jsem se tedy na Loutkáře. Čerstvě dočtené. Obě knihy mě chytli a pohltili. Konec hry mě čeká jako narozeninový dárek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *