Nejsem mrtvá: čtivé a příjemné počtení

Místnost. Velmi malá místnost. Tma. Žádné okno. Žádné pojítko s životem tam venku. A tři dlouhé roky v této místnosti, kdy vám čas splývá v jeden dlouhý a nekonečný děs. Tři roky znásilňování, hladu a bolesti. Tři roky mučení. Tři roky ztrácení sebe sama. Své důstojnosti, své osobnosti a svého ega.

Po třech letech dostanete příležitost k útěku. Zastřelíte svého věznitele a zesláblí a vyhladovělí se ze všech svých posledních sil pokusíte dostat domů. Zazvoníte u dveří, kde jste dříve bydleli. Partner vám přijde otevřít, ale pro vás již v domě místo není. Vyměnil vás za někoho nového – svěžího, hezkého, živého. Jdete tedy na policejní stanici a oznámíte jim, kdo jste a co se stalo.

Přesně tohle se stalo bývalé policistce Jude, která jednoho dne byla unesena a po dobu tří let byla vězněna v malé cele uvnitř běžně vypadajícího domu. Rok po ni pátrali. Rok ji hledali. Rok na ni čekal její přítel. Po roce však všechny snahy o její nalezení byly vyčerpány. Po dobu svého únosu Jude byla vystavena mučení, znásilnění, strachu a hladu. Tím, kým byla dříve, už dávno nebyla. Strach a emoce časem vymizely. Změnila se. Zbystřila své smysly. Když se jí po třech letech podaří náhodou uprchnout, začíná nový život.

Po pár měsících se vrací opět do práce jako policejní vyšetřovatel kriminálních činů. Bez emocí a se zvýrazněnými smysly dokáže dobře číst ve výrazech jak obětí, tak i živých lidí.

Hned po nástupu do práce je jí a jejímu parťákovi přidělen případ nálezu mrtvého těla mladé dívky. První vyšetřovací verzí je, že se jedná o sebevraždu. Jude se ale něco nezdá na jejím výrazu v obličeji. Své pochybnosti sdělí svému partnerovi, který ji nevěří. Krátce na to jí však dá za pravdu a začíná se rozjíždět vyšetřování vraždy. Mrtvých dívek přibývá a Jude přijde na to, že tento případ souvisí i se staršími případy.

Více prozrazovat ze samotného příběhu nebudu, protože bych vás připravila o moc příjemné počtení. Příběh je napsán velmi čtivě a musím uznat, že spisovatelce Anne Frasierové se kniha opravdu povedla. Děj měl spád. Nebyl prošpikovaný detailním výkresem brutálního násilí, ale přesto to knize vůbec nechybělo, dokonce bych řekla, že mi to zcela naprosto vyhovovalo. Brutálních knih a filmů je všude dost. Tohle bylo dokonale promyšlené, napsané jednoduše. Všechno na sebe hezky navazovalo a v ději se neztratíte. Právě pro svou jednoduchost se kniha čte opravdu velmi dobře.

Kniha Nejsem mrtvá je prvním dílem ze série Tajemství detektiva Jude Fontaineové a v roce 2018 ji vydalo nakladatelství Euromedia Group. Já jsem se ke knížce dostala až nyní, protože nedávno vyšel druhý díl série – Nejsem živá. Ten mne celkem zaujal, ale chtěla jsem to číst hezky od začátku. Po přečtení Nejsem mrtvá už teď vím, že na knihu Nejsem živá se můžu těšit. Už si ji jdu zkusit zarezervovat v knihovně. Knihu si tedy přidávám na seznam knih, které si chci přečíst, abych na ni nezapomněla.

Kniha se četla tak dobře, že když si k ní sednete, za jeden či dva večery ji máte přečtenou. Je to taková pohodička. Mě osobně kniha maximálně sedla. Můžu tedy doporučit.

Hodnocení:

5 komentářů

  1. Kniha se mi moc líbila, četla jsem i druhý díl, a dle zakončení se chystá třetí. Už se nemohu dočkat ?

    • Třetí díl by měl velmi brzy vyjít…. pokud se nepletu 🙂 Já se k tomu druhému ještě nepročetla…. :-(a úplně mě to mrzí….

  2. I mě se kniha moc líbila, proto s recenzí zcela souhlasím. Mám přečtený i druhý, kde konec napovídá, že bude pokračování … Už se nemohu dočkat ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *