Krvavý lístek: ponořte se do světa krvavé magie

Jste dospívající slečnou v zemi zvané Renalt a máte nejen magické schopnosti, ale také královskou krev. Jste princeznou, která se ve své vlastní zemi necítí bezpečně. Jak by také mohla, když se v Renaltu všichni, kteří praktikují čáry a kouzla stávají nechtěnými a Tribunál se postará o jejich tragický soud.

Aurélie, princezna Renaltu, si dává velmi dobrý pozor, aby na ni nepadlo podezření. Ani princezny totiž nesmí v Renaltu kouzlit. Celé království má podezření, že Aurélie není obyčejná princezna a je vlastním národem nenáviděna. Proto žije celý život ve strachu a v obavách o svůj život. Jít se jen tak projít na veřejnost bez osobního strážce Kellana? To je zcela nemožné.

Pod vlivem okolností a zrady je nucena Aurélie opustit Renalt a vydává se na dlouhou, dalekou a nebezpečnou cestu do Achlevy, kde by se měla provdat za achlevského prince. A právě zde se začíná psát příběh plný dobrodružství, kouzel a krvavé magie. Aurélie musí zachránit nejen sebe, ale i svou rodinu, svůj lid a vlastně i Achlevu. Jak se jí to bude dařit a co všechno se ji na této cestě k záchraně sebe sama stane, to vám již prozrazovat nebudu.

Samotná kniha je rozdělená do tří částí. Vše na sebe hezky navazuje a celý příběh je prošpikován řadou dialogů. Děj má příjemné tempo a v knize nenajdete snad žádné odstavce, u kterých byste se nudili. Žádná hluchá místa. Je pravdou, že první část knihy je oproti následujícím méně záživná, ale zde určitě stojí za to knihu neodkládat a pročíst se k dalším částem.

Příjemné dialogy, spád, tajemno, kouzla a magie, občasná smrt, krutost Tribunálu ale i laskavost a dobrota princezny Aurélie a jejich přátel způsobí, že se do knihy zamilujete.

Je pravdou, že styl psaní byl na můj vkus více věcný a stručný, ale zase to mělo za následek jednoduché a rychlé čtení. Což ocení řada čtenářů, kteří nemají rádi přílišné pitvání ve slovech.

Kniha je to čtivá a myslím, že milovníci fantasy a young adult literatury knihu náležitě ocení. A klidně se do ni začtěte, protože nás čekají další díly této série. V těch budeme moci dále sledovat příběh odvážné, hodné a trošku i tvrdohlavé Aurélie.

Ráda bych tímto poděkovala za zaslání recenzního výtisku Databázi knih a společnosti Albatros Media.

Hodnocení:

1 komentář

  1. Tak tahle knížka je top, těším se na další díly, nestíhám číst. Za mě pro nadšence fantasy a young adult literatury úplná paráda, směle do toho. Doporučuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *