Kontroverzní princezna: příběh, který vás nepustí

Většina malých holčiček si část svého života přeje být princeznou. Jak by to bylo krásné, kdybychom bydlely v paláci, měly krásné šaty, vybraná jídla a kvalitní společnost. Měly bychom všechno. Tedy alespoň co se pozlátka týče. Ale je to opravdu to, co byste, milé dámy, chtěly?

To všechno naše kontroverzní princezna z knižní série Královská láska má. Ale přesto existuje něco, co nemá a po čem neskonale touží. A tím je svoboda. Svoboda být sama sebou. Svoboda se rozhodovat sama za sebe.

Adeline, britská princezna, nežije život, který by žít chtěla. Nemá ráda nudné večírky a povinnosti, které je nucena vykonávat skrze svůj královský titul. Takový život ji vůbec nenaplňuje. Psaní dopisů, ukazovat se na veřejnosti – to ji neuspokojuje. A aby toho nebylo málo, se svým otcem, králem, má komplikovaný vztah. Ani se svou matkou nemá příliš vřelý vztah. Nejvíce má ráda jednoho ze svých bratrů – Eddieho. Ten jí jako jeden z mála rozumí a může se s ním otevřeně bavit prakticky o všem.

Král pořádá pro Adeline oficiální oslavu jejich třicátých narozenin. Adeline tam přijíždí, ale už od samotného počátku jí je jasné, že oslava není vůbec pro ni. Je to jen formalita, která se hodí královskému dvoru. Nejraději by odtamtud odešla a šla se opravdu pobavit. S přáteli. S láhví vodky a pořádnou muzikou. Místo toho však decentně pochoduje mezi šlechtou se skleničkou šampaňského a zdvořile konverzuje. Až do doby, než zahlédne známého hollywoodského herce Joshe. Okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. Adeline si nikdy nenechala nic diktovat, ale Josh má na ni zvláštní vliv. Jakmile na ni promluví, okamžitě mu podléhá.

Z Adeline se stává submisivní žena, která díky dominantnímu Joshovi zakouší pocit svobody, když si nemusí před ním na nic hrát a může být skutečně sama sebou.

Jenomže udržovat vztah mezi britskou princeznou a jedním z nejznámějších herců na světě – to není žádná sranda. A je otázkou, jak se s tím tito dva hrdinové popasují. Rozhodně to nebudou mít jednoduché, protože jejich vztah je už předem určen k záhubě. Král nikdy nedovolí, aby se jeho dcera provdala za Američana. Má pro ni vyhlídnutého jiného ženicha, ale toho Adeline striktně odmítá.

Jak jsem již napsala, kniha Kontroverzní princezna je prvním dílem série Královská láska. Je to nesmírně čtivá kniha, která vás pohltí a nepustí.

Podle obalu jsem si původně myslela, že se jedná o YA literaturu. Ale když jsem se dočetla k první sexuální scéně, která byla velmi barvitě popsána, zjistila jsem, že tohle rozhodně YA literatura není. Je to romantický příběh s erotickými prvky určený pro ženy. Spisovatelka zde opět předvedla, že se popisování sexuálních praktik nebojí. A nebojí se ani používat vulgárnějších výrazů.

Zpočátku mi přišly dialogy úsměvné. Možná až trošku přestřelené, neuvěřitelné a snad i trošku trapné. Ale jak se vyvíjel vztah mezi Adeline a Joshem, vyvíjely se i dialogy a pak už mě příběh opravdu pohltil.

Kniha totiž není pouze o romantice a o sexu. Kdepak. Je to moc hezký příběh o snaze dostat se na svobodu. Je to příběh o touze jít za svým srdcem. Za svým štěstím.

Děj má skvělý spád – opravdu se při čtení nebudete nudit. Je tam láska, sex, napětí, úsměvné momenty a taky momenty, kdy hrdinům prostě jejich situaci nebudete ani trošku závidět.

Knihu hodnotím velice pozitivně a rozhodně ji můžu doporučit. Postavy jsou popsány naprosto skvěle a Adeline budete mít hned rádi. Možná vám bude trošičku vyvstávat na mysl otázka, jak může být tak silná osobnost tak silně submisivní, ale víte co? Vždyť na tom nesejde! Hlavní je, že vás příběh baví. A myslím, že vás skutečně bavit bude.

Doufám, že brzy vyjde druhý díl. Ten rozhodně musím mít. 🙂

Děkuji za zaslání recenzního výtisku Databázi knih a společnosti Albatros Media.

Hodnocení:

2 komentáře

  1. Tuhle knihu mam v poradi, a jsem na ni velice zvedava…. Podle popisu vypada vazne zajimave. Uz se na ni moc tesim

    • Kontroverzní princezna se četla moc příjemně. Byla to celkem dobrá kniha. Ovšem ten konec….. No jsem zvědavá, kdy vyjde další díl. Jsem zvědavá, jak ti dva dopadnou. Určitě se do té knihy pusťte, myslím, že se vám bude líbit 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *