To nejlepší v nás: to nejlepší z Colleen?

To nejlepší v nás – další dojemný příběh z péra Colleen Hoover. Je to příběh, který nám dá okusit zklamání, bolest, zradu, ale také lásku, silný pocit touhy a zoufalství. Je to kniha, ve které najdete úplně všecho. Je to kniha, kterou budete číst jedním dechem. Tak dobře se čte.

Příběh pojednává o manželském páru, který si prochází manželskou krizí. Ve dvou dějových linkách jsme svědky minulosti a přítomnosti.

Colleen nám v první dějové lince z minulosti dává okusit vznikající nové lásce. Zjistíme, za jak smutných a nešťastných okolností se Graham setkal s Quinn poprvé. Pak podruhé. Jak přeskočí jiskra a jak se pozvolna buduje vztah. Jak vzniká láska a rodí se krásný vztah, který přechází v manželství.

Druhá dějová linka nám zase ukazuje, jak si vztah prochází krizí. Jak se jeden před druhým uzavírá, jak spolu neumí mluvit a jak touha jednoho zabíjí vše hezké, na čem vztah byl zpočátku postaven.

Je to citlivě napsaný příběh, který je určený spíše ženám. Je to příběh, u kterého se budete usmívat a budete si přát, aby byl váš muž, manžel, přítel nebo ten, na kterého čekáte, stejný jako Graham. A pak budete taky plakat smutkem a dojetím, když budete číst o tom, jak se jejich vztah přeměnil.

Jak jsem již napsala – kniha se četla velmi lehce. Styl psaní a překladu je jednoduchý. Proto je tak čtivý. Spisovatelka nezabředává do zbytečných detailů. A přitom hezky vystihuje vše, co se hlavní hrdince honí v hlavě.

Myslím, že Colleen Hoover velmi dobře vystihla charaktery postav i to, jak se touha a neustálé zklamání dokáže podepsat na psychice. A na vztahu. Je pravdou, že občas se mi zdálo, že se hlavní hrdinka až příliš nechává unášet svou touhou a sebelítostí. Chvílemi mi byla až nesympatická, jak se chovala ke svému muži. Přestože jsem velmi dobře chápala, proč se tak chová, tak mi prostě pila krev. Ale tento pocit zmizel s následujícími dalšími kapitolami a jakmile spolu začali manželé komunikovat, tento pocit vymizel úplně.

Co se týče Grahama – tam bych dala Colleen jedničku s hvězdičkou za to, jak dokonalý mu dala charakter. Řekla bych, že byl tak dokonalý, až nereálný. Trošičku mne mrzelo, že až do konce knihy nám spisovatelka nedala dobře znát jeho pocity. Celý příběh je totiž vyprávěn právě z pohledu Quinn.

To vše se však změnilo na konci, kdy i Graham odkryl karty a pustil nás do své mysli.

Příběh je to silně emotivní. Citliví lidé budou nejspíše v průběhu čtení plakat, ale to je to, co Colleen tak dobře umí a proč jí tak rádi čteme.

Kniha je zde pro všechny, kdo má rád silné příběhy. Kdo chce okusit něco romantického. Dotýká se velmi závažných a bolestných a citlivých tématů, takže si dovedu představit, že ti, kteří se potýkají se stejným problémem jako hlavní hrdinové mohou mít problém knihu dočíst.

Já však knihu hodnotím velmi pozitivně. Je to velmi dobře napsaný příběh, který vás chytne za srdce. Vřele doporučuji. A já se už jdu poohlédnout po další knize od Colleen 🙂

Hodnocení:

6 komentářů

  1. Knihy od Colleen jsou neuvěřitelný.Mám doma všechny.Musím říct že příběh G a Q byl pro mě strašně dojemný protože jsem si něčím podobným prošla.

    • Já jsem u téhle brečela jako želva 🙂 Teď se chystám na její novinku Pravda, nebo lež… jsem zvědavá, jaké to bude. Ale jinak Colleen se čte dobře… jako po másle… 🙂 A vždycky má takové citlivé náměty – tedy alespoň u těch knih, které jsem doposud od ní četla 🙂

  2. Tak tuto knihu od Colleen jsem obrečela strašně moc (i když tedy obrečím všechny její knihy), ale u této obzvlášť, jelikož jsem si ji vybrala v né zrovna správné době, už přes rok jsme s manželem v IVF. Takže moc dobře vím, čím si hlavní hrdinové prochází a já pevně věřím, že u nás to bude mít jiný „Happy End“ 🙂 Takže Colleen, jsi moje „topka“ a hrň to do mě 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *