Tatérka : jedním slovem FENOMENÁLNÍ!

Na něco se vás zeptám. Máte tetování? A je vaše tetování hezké? A nedělal vám ho náhodou někdo, kdo je špička v oboru? Pokud odpovíte na všechny otázky „ano“, pak zbystřete. Zastavte se. Podívejte se velmi pozorně kolem sebe. Nastražte uši. Zaostřete zrak. Uklidněte dech. Slyšíte to? Možná jde už i po vás….

Může se totiž stát, že budete další obětí vraha – stejně jako Evan, kterého našla tatérka Marni Mullinsová pohozeného v kontejneru v Brightonu. A věřte mi, že jako Evan opravdu skončit nechcete. Vždyť kdo by taky chtěl skončit v kontejneru, stáhnutý z kůže a navíc ještě ohlodán od krys?! Ne ne ne – opravdu se od teď pořádně dívejte kolem sebe. Vrah totiž nemá slitování. Není pro něj slastnější pocit, než vám tetování z těla hezky zaživa vyříznou. Doma si kůži pěkně zpracovat, a pak se koukat na výstavku toho nejlepšího. Kdo by odolal mít doma takové dokonalé umění jako je tetování? Mít doma obrazy?! Nuda! Lidská tetovaná kůže – to je teprve něco!

Marni Mullinsová se účastní tetovacího veletrhu v anglickém městečku Brighton. Je to velká událost, sjíždí se tam spousta tatérů a zájemců o tetování. Když si v jednu chvíli Marni dopřává pauzu, přihodí se jí něco nečekaného. Jakmile otevře víko kontejneru, aby do něj vhodila kelímek od kávy, její oči spočinou na mrtvém těle. Nehezký to pohled a nelibá to vůně. Marni překoná svůj šok a anonymně svůj nález ohlásí policii. Ona sama s policií nechce nic mít – nevěří jim. Nemá je ráda. Čím dál jsou od ní, tím lépe.

Policejní vyšetřoval Francis Suliivan se jako čerstvě jmenovaný inspektor se svým týmem ujímá vyšetřování. Vypátrat Marni jim nečiní zase takové velké potíže, ale vypátrat vraha – to je už jiný level. A sotva identifikují první oběť, už jim někdo hlásí nález dalšího těla – tentokrát bez hlavy.

Jsou tady dvě vraždy a policie si klade otázku, jestli jim po městě běhají dva vrazi a nebo jeden – sériový. Když se prokáže, že obětem někdo vzal kus kůže, na které bylo vždy velmi povedené tetování, začíná Francis spolu s Marni být přesvědčen, že se jedná o sériového vraha. Této hypotéze však nikdo nevěří a Francisův nadřízený mu dost dlouho hází klacky pod nohy.

Marni se stává pomocnicí při vyšetřování. Je to právě ona, která pomáhá posunout tyto případy k vyřešení. Tetování je její obor – ví přesně, které tetování kdo dělal. Existuje totiž seznam tetování, které touží Sběratel mít. Obětí tedy má být více. A podaří se zastavit Marni a Francisovi sadistického vraha, který má potěšení z bolesti, strachu a utrpení svých obětí?

Už dlouho, opravdu dlouho jsem nečetla tak skvěle propracovanou knihu. U knihy Tatérka se člověk opravdu nenudí. Právě naopak! Je to kniha, která vás dokonale vtáhne do děje. A když už se budete blížit ke konci, budete nešťastní, že konec přišel tak brzy. Kniha vás nepustí – budete chtít více a více. A přitom budete zoufale chtít vědět, kdo za tím stojí. Budete v hlavě přemýšlet, kdo z postav je vrahem. A nejspíše se budete mýlit – stejně jako já.

Každá kapitola je psána z pohledu jiného hrdiny. Některé kapitoly jsou krásným pohledem do zvrácené mysli vraha. Je to tak morbidní, surové a sadistické, že budete žasnout, jak někdo může takhle myslet. Citlivým jedincům z toho nemusí být úplně dobře (obzvláště v první třetině knihy). Ale přesto je to naprosto brilantní a skvělé!

Co se postav obecně týče – každá měla svůj zvláštní charakteristický rys, který jste při čtení několikrát pocítili. Přestože byly postavy dobře promyšlené a hezky popsané, nemůžu říci, že bych s někým z postav sympatizovala. Ke všem mám ryze neutrální vztah. Nicméně tento fakt mi v průběhu čtení vůbec nevadilo. I tak to byla velmi čtivá kniha.

Jestli můžu knihu doporučit?! ANO! Ano, ano, ano! Běžte do ní! Je opravdu skvělá!

Hodnocení:

3 komentáře

    • Jooo… Tatérka byla taky skvělá. Tatérka, Strach a Čtvrtá opice – moje TOP thrillery zatím… určitě doporučuji přečíst, pokud se vám líbila Tatérka 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *