Pravda, nebo lež: první thriller od Colleen nezklamal

Kdo by neznal Colleen Hoover a její emotivní příběhy? Minimálně jednu knihu od Colleen si snad přečetl každý knihomol, takže když se na trhu objevila novinka Pravda, nebo lež a k tomu navíc se nejednalo o knihu, u které budete plakat, ale o její první psychothriller, zvědavost se ozvala a prostě jsem knihu musela mít.

Představte si, že pospícháte na schůzku, abyste nepřišli pozdě. Ale na přechodu před budovou se stanete svědky tragické dopravní nehody, když nějaký muž koukající se do svého mobilního telefonu doslova vběhne pod kola nákladního automobilu. Vše se to děje před vašim zrakem a dokonce na vás ulpí jeho krev. Jste v šoku… nevěříte vlastním očím. A pak se vás úplně cizí muž zeptá, zda jste v pořádku. Odvede vás do nejbližší kavárny, abyste mohla ze sebe smýt krev a protože ji máte i na své blůzce, půjčí vám svou košili. Když se ujistí, že jste v pořádku, loučí se s vámi a vy pospícháte opět na smluvenou schůzku.

Nemůžete uvěřit vlastním očím, když na schůzce spatříte svého zachránce. Dozvídáte se, že se jedná o manžela velmi známé a talentované spisovatelky a nabízí vám práci. Prosí vás o spolupráci při dokončení knižní série, kterou začala psát jeho žena. Ta ji nemůže ze zdravotních důvodů dokončit.

Po krátké úvaze tuto nabídku práce přijímáte i s tím, že přijedete do domu Jeremyho a jeho ženy Verity, abyste si mohla pročíst v klidu všechny její poznámky k chystaným knihám. Ovšem v její pracovně najdete mimo poznámek pro připravované knihy také její autobiografii. A ta vám poodhalí velmi šokující informace nejen o samotné Verity, ale také o jejím vztahu k manželovi.

Lowen nevěří vlastním očím, když čte zápisky Verity. Jak může být někdo tak manipulativní?! Ponořte se i vy do chorobného mozku Verity. Nechte se vtáhnout do smyslné přitažlivosti okořeněné tajemnem.

Jak jsem napsala již výše, Pravda, nebo lež je prvním pokusem Colleen Hoover o psychothriller. A po dočtení musím uznat, že se jedná o pokus úspěšný. Tato kniha měla vše, co od dobré knihy očekávám.

Co se týče samotného námětu, ten byl promyšlený velmi dobře a velmi precizně. Vše, co se v příběhu dělo, do sebe krásně zapadalo. Při čtení budete chápat všechny postavy a budete doslova nesnášet tu mrchu Verity! Jak může vůbec takový člověk existovat?! Tohle se vám bude honit hlavou. Budete si přát, aby se ten úžasný Jeremy už konečně svléknul a pomiloval Lowen. I tyhle myšlenky vás budou napadat při čtení. Budete nedočkaví. Netrpěliví. Budete chtít vědět jak se vyvine jejich vztah a jak to dopadne s Verity. A závěr? Závěr je skvělý, i když možná trošku předvídatelný, ale přesto skvělý!

Kapitoly v knize byly poměrně krátké, takže jste měli pocit, že děj ubíhá opravdu velmi rychle. Kapitoly se rozvěž také střídaly. Vyprávění bylo vždy proloženo čtením autobiografie od Verity, což velmi zdařile dokreslovalo celý příběh a tvořilo právě onu šokující linku. Tohle se Colleen povedlo opravdu skvěle. Má talent psát naprosto uvěřitelně, takže při čtení nemáte ani nejmenší pochybnost o tom, že by to mohlo být jinak. A tím si vás také Colleen umí krásně vtáhnout do děje. Zkrátka vás lapne a už vás nepustí. A když už budete muset knihu odložit a jít dělat něco méně důležitého než čtení (protože pro správného knihomola není na světě nic důležitějšího než čtení), tak budete celou dobu myslet na Verity, Jeremyho a na Lowen.

Tempo knihy bylo příjemné. Nebylo ani zrychlené, ani loudavé, bylo tak akorát, abyste si vše, co se v knize děje, pěkně užili.

Přemýšlím, jestli bylo v knize něco, co by mi bylo nepříjemné… co bych mohla zkritizovat. A nic mne nenapadá. Já prostě téhle knize nemůžu nic vytknout. Pravda, nebo lež je prostě skvělá kniha. Je to oddechová četba, při které se nebudete nudit. Hluchá místa v ní nejsou, vše do sebe krásně zapadá, postavy si zamilujete a budete jim přát jen to nejlepší (až na Verity) a konec může být pro mnohé šokující. Vyřešení celé zápletky se autorce také povedlo na jedničku s hvězdičkou.

Takže ano, určitě si knihu přečtěte. Nebudete litovat! Je to opravdu příjemná kniha a myslím, že vás bude bavit.

Rozhodně můžu doporučit.

Děkuji tímto Databázi knih a společnosti Euromedia Group za zaslání recenzního výtisku.

Hodnocení:

Budete-li mít chuť si knihu přečíst, pak k tomu můžete využít internetové knihkupectví Knihy Dobrovský nebo třeba taky Martinus. 🙂

4 komentáře

    • Souhlasím, četlo se to velice dobře. Taky se mi knížka líbila 🙂 Je teda pravda, že napětí jsem necítila, ale stejně to byl moc příjemně strávený čas 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *