Zajímavé knižní novinky 6. týdne 2020

Tak na tento týden knižního světa se velmi těším. Vychází nám totiž spousta zajímavých a lákavých knih, které jsem si už připsala na seznam a které si prostě musím přečíst.

To nejzajímavější vám představím v tomto článku, abyste si mohli rozmyslet, jestli si nějakou knihu chcete sami přečíst. Tak jdeme na to.

Fáma – Lesley Kara

Už 4. 2. by se měla v knihkupectví a na internetu objevit tahle dlouho očekávaná knižní novinka z péra Lesley Kary.

Fáma je její první kniha, která u nás v ČR vyjde, ačkoliv jich už napsala více. Kniha si nese označení bestseller a říká se o ni, že pokud se vám líbila kniha Sedmilhářky, tak toto se vám bude líbit zaručeně taky. Já jsem sama zvědavá, protože bych na tuhle knihu měla psát recenzi.

Přečtěte si, jak může malé městečko zareagovat, když bez rozmyslu vypustíte z úst nějakou fámu.

Posedlé dítě – Lone Theilsová

Další knížka z edice bestseller, která vyjde také 4. 2. 🙂 Pokud jste od spisovatelky četli Dívka z trajektu a Žena, po které se slehla zem, pak Posedlé dítě musíte určitě mít taky.

A o co půjde v této knize? Na hřbitově je nalezen brutálně zavražděný muž. Krátce nato se najde znetvořené tělo malého chlapce. Londýnská korespondentka Nora Sandová si začíná myslet, že obě vraždy souvisejí s rozvodem slavného páru – hvězdy dánské reality show a ruského oligarchy, kteří mezi sebou bojují o svěření syna do péče.

Chladná jako led – Teresa Driscollová

Před nedávnem se na trhu objevila na pultech kniha Mám nad tebou moc. 4. 2. do rodiny knížek Teresy Driscollové přibude kniha Chladná jako led.

V této knize prožijete osud Sophie, která svého syna svěřila do péče své nové přítelkyni Emmě. Odjíždí se svým manželem z města a ve vlaku ji zazvoní telefon. Její syn je po tragické nehodě v nemocnici. A v ten moment se začíná rozjíždět sled událostí, které jsou plné strachu a nedůvěry. Opravdu může Sophie své nové přítelkyni věřit?

Jak randit se sestrou nejlepšího kamaráda – Meghan Quinn

Jste milovníci romantických příběhů? Pak můžete sáhnout po novince Jak randit se sestrou nejlepšího kamaráda.

O co se jedná? To by si jeden myslel, že na sbalení holky stačí tři jasné triky, které doposud fungovaly na každou. Jenomže ejhle – najednou se objeví chytrá ženská a triky nepomůžou. Takže co musí udělat muž pro to, aby ji skutečně získal? A co dělat, když hry, dárečky ani hezké povídačky nefungují? To se dozvíte v této knize.

Prokletý rok – Kim Liggettová

Knížka Prokletý rok od Kim Liggettové je určená spíše pro mladší dívky.

Anotace: Dívkám ve vesnici se tvrdí, že mají moc vyrvat spořádané muže z náruče jejich manželek. Proto jsou v šestnáctém roce života vyhnány do divočiny, kde se musí od této magie očistit – ne všechny se však vrátí. Tierney Jamesová sní o společnosti, kde mají ženy větší hodnotu než kus masa. Ale jak se blíží její vlastní prokletý rok, zjišťuje, že hrozba nečíhá jen v lesích. Nebezpečí se skrývá v nitru samotných dívek.

Kniha se na knižních pultech objeví 6. 2. 2020.

Poslední příliv – Sandrine Collete

Je tomu šest dní, co sesuv sopky vyvolal v oceánu obrovskou přílivovou vlnu. Svět kolem Louieho a jeho rodičů i sourozenců zmizel. Odolal pouze jejich dům na vrcholku kopce. Všude, kam oko dohlédne, se rozprostírá jen stříbrná hladina. Oceánem divoce zmítají zuřivé vichřice. Rodina po šest dní doufá, že k nim dorazí pomoc, neboť zásoby se tenčí. K jejich ostrovu však připlouvají jenom naplaveniny a nafouklá těla. Voda nepřestává stoupat. Rodiče si uvědomují, že je potřeba odjet do hor pro pomoc.
Ale na lodi není místo pro všechny… A oni si budou muset vybrat, které děti nechají na ostrově.

Tento thriller bude k dostání v obchodech od 6. 2. 2020.

Věčná vášeň – Audrey Carlanová

Pokud jste si zamilovali sérii Calendar Girl, pak mám pro vás skvělou zprávu! 7. 2. 2020 totiž vychází nová kniha od spisovatelka Audrey Carlanové – Věčná vášeň.

Tohle bude velmi, velmi, velmi romantické.

Instruktorce jógy, která má své vlastní problémy (musí se starat o své sourozence po smrti rodičů) se do života připlete sexy sportovec. Ten po ni okamžitě zatouží a tak si s ní domluví soukromé hodiny.

V této knize budete moci okusit, jak smyslná může jóga být 🙂

Vražedný rozsudek – Andreas Gruber

7. 2. 2020 vychází další kniha od spisovatele Andreas Gruber. Po velmi dobře hodnocené knize Vražedná lhůta se nyní budete moci začíst do Vražedného rozsudku.

Malá Klára se ztratí a znovu se objeví o rok později. Nemluví a záda ji zdobí velké tetování Dantova Pekla.

Podaří se studentce Sabině najít vraha? A skutečně má tento případ něco společného s nevyřešenou vraždou, o které ji vyprávěl učitel na přednášce?

Pokud si některou z těchto knih přečtete, budu velmi ráda, když mi do komentáře napíšete názor na ni. Jsem totiž zvědavá. Vím jistě, že je zde pár knih, které bych si ráda přečetla. Tak uvidíme, které si nakonec vyberu.

A jak se líbí vám tyto novinky? Máte na nějakou chuť vy?

2 komentáře

    • Jéééé, tak to závidím 🙂 Já bych měla mít Fámu jako recenzní výtisk. Tak uvidíme, kdy mi přijde. U dalších si asi počkám na knihovnu. Které tři sis tedy koupila? Můžu tykat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *