Zlatá horečka: Velice překvapivá kniha

Zlatá horečka – kdo by čekal, že se v této knize skrývá tolika informacemi nabitý příběh! Šokující příběh! Neuvěřitelný příběh!

Z nádherné země, která má tolik krásné přírody a kde se lidem žilo tak blaze, se stalo peklo na zemi. Opravdové peklo na zemi, které vás nepřestane v průběhu čtení udivovat. Místo, kam byste nechtěli ani za milion. A nejspíše ani za 10 milionů.

Tomáš Forró je novinář, který do Venezuely pravidelně jezdíval. Díky tomu, že tuto zemi navštěvoval na dlouhou dobu tolik let, byl přímým svědkem úpadku Venezuely. Byl svědkem toho, jak rok co rok nejbohatší země Latinské Ameriky uvadá a propadá se níž a níž. Propadá se na samotné dno pekla.

Lidé tam dnes a denně bojují o holý život. Jsou chyceni v pasti, ze které není úniku. Peníze ztratily hodnotu už dávno, zemi sužuje hlad, nemoci, absence elektřiny, pitné vody atp. Lidé, kteří tam žijí, bojují den co den o život. Jejich životní smysl se smrsknul na to, najít si jídlo na druhý den. Mít dostatek vody, aby neumřeli žízní. A mít co na sebe. Je to místo, kde vás i obyčejná procházka může stát život. Je to místo, kde nemáte žádné zastání. Policie a politika = zločinci. Místo, kde ani neziskové organizace už nejsou v bezpečí, a tak nechali Venezuelu na holičkách a místní obyvatelé ztratili jakoukoliv naději na lepší zítřky.

Tato kniha je skutečně cenným zdrojem informací. Tomáš Forró prokázal hluboké a komplexní znalosti nejen venezuelské politické situace, ale i místní mentality. Na celou současnou venezuelskou situaci se dívá očima reportážního novináře a dopřává nám tak nahlédnout a pochopit souvislosti, které uvrhly tuto dříve krásnou zemí na samotné dno. Odkrývá všechny souvislosti, které postupně tuto zemi zničily. Musím smeknout předtím, jak se autor této knihy snaží vysvětlit vše tak, aby si čtenář udělal obrázek o všem, co se v zemi děje. A věřte mi, že to není snadný úkol, protože ta provázanost v událostech je skutečně velmi zapeklitá.

Občas se kniha četla hůře a při čtení můžete mít dojem, že se ztrácíte v čase. Avšak i přesto tuto knihu hodnotím velmi dobře, právě pro to, že nám tak krásně předkládá všechna fakta. Nebudeme si nic nalhávat, není to lehké čtení a mnohdy se nestačíte podivovat nad tím, co se všechno může dít a jak nelidsky se mohou lidé chovat.

Jak jsem napsala, kapitoly mi přišly trošku zmatené, protože jsem se ztrácela v čase, ale přesto jsem si z knihy odnesla mnoho.

Máte-li rádi knihy faktu, pak si tuhle knihu nenechte ujít. Ale i kdybyste neměli rádi literaturu faktu, ale zajímá vás to, jak je možné a snadné zlikvidovat některou zemi, tak neváhejte.

Tomáš Forró odvedl opravdu dobrou práci a já mu děkuji za to, že nám umožnil opět si rozšířit obzory.

Hodnocení:

Budete-li si chtít tuto knihu přečíst, můžete k jejímu nákupu využít internetový obchod Knihy Dobrovský.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *