Dostihová vražda: Příjemný návrat do Somersetu

Ó ano, milovníci klasických detektivek mohou opět zbystřit! Je tady druhý díl knižní série Vraždy v Somersetu, který nás zavede mezi koně a dostihové závody.

Jak to tak vypadá, v Lower Hembrow se pořád něco děje! Sotva se vyřeší první vražedná záhada, bývalý policejní detektiv v důchodu Adam musí řešit další vraždu! On zkrátka nikdy snad klid mít nebude. Ale co si budeme povídat, profesionální deformace postihla i jeho a on prostě nedokáže jen čepovat pivo ve své hospůdce. Policejní mozkové závity mu šrotují od prvního okamžiku, kdy se dozví, že Alexandru někdo zavraždil. Opravdu za tím stojí Belinda?

Frances Evesham, v Česku ještě zatím stále ne příliš známá autorka, nás – milovníky klasických detektivek, opět nesmírně potěšila, když jí zde vyšla její druhá kniha s názvem Dostihová vražda.

První díl, Venkovská vražda, jsem přečetla jedním dechem. Zamilovala jsem si tu malebnou britskou vesničku i s jejími podivnými obyvateli, kteří mají tak rádi drby! Jakmile tedy vyšel druhý díl, musela jsem si ho samozřejmě přečíst! Návrat do Lower Hembrow je vždycky tak kouzelný!

Pokud máte rádi svižné tempo a velké dějové spády, pak to nebude kniha pro vás. To je je zkrátka naprosto typická detektivka ála Agatha Christie – jen se děj odehrává v současnosti a hlavní postava Adam nemá, i přes to, že vyřeší každou vraždu, tak dokonalé šedé buňky mozkové jako Poirot.

I přesto vás spíše línější tempo zahřeje na duši. Vesničku i její obyvatelé si zamilujete – jsou prostě všichni sví.

Pokud čekáte nějaký extrémně zamotaný příběh, musím vás zklamat. Dostihová vražda nabízí příjemnou zápletku, ve které se budete postupně dozvídat informace a tak si můžete sami zahrát na detektiva a odhadnout vraha. Já jsem si tipla dobře. Jsem si jistá, že při troše štěstí si dobře tipnete i vy. Je ale pravdou, že svého podezřelého jsem měla až spíše ke konci příběhu. Do té doby jsem nasávala fakta a tvořila si vlastní hypotézy.

Přemýšlím, proč jsem si tuhle knižní sérii tak zamilovala. Asi to bude tím, že autorka zkrátka umí vystihnout svým popisem to venkovské prostředí, které mám tak ráda ještě z dob, kdy jsem sama na anglickém venkově několik let pobývala. Prostě se při čtení přenesu do úplně jiného světa a náramně si to tam užívám.

A Dostihová vražda tedy, podle mého názoru, možná o chlup předčila první díl – Venkovskou vraždu. 

Před nedávnem vyšel také třetí díl této série a už si na něj brousím zuby.

Takže pokud jste milovníci klasických detektivek, rozhodně si nenechte tuhle ujít! A začněte hezky prvním dílem, ať si Adama zamilujete stejně jako jsem si ho zamilovala já!

Adame, vždycky ti budu fandit!

Hodnocení:

Budete-li si chtít tuhle knihu taky přečíst, můžete k jejímu nákupu využít internetové knihkupectví Knihy Dobrovský.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *