Roční období – Anders de la Motte

Toužíte-li po příjemném čtení detektivních příběhů, pak vám můžu knižní sérii Roční období jedině doporučit. Tato knižní série není ještě uzavřená, takže budu tento článek průběžně aktualizovat s tím, jak budu číst další knihy.

V České republice jsou k dispozici v tuto chvíli tři díly – Konec léta, Podzimní případ a Zimní oheň. Všechny tři knihy jsem přečetla a napsala na ně recenze. Budete-li chtít si tedy přečíst něco bližšího k jednotlivým knihám, stačí se k nim proklikat z tohoto článku. Tento článek má hodnotit knižní sérii jako celek a porovnávat jednotlivé knihy.

Prvním dílem knižní série Roční období je kniha Konec léta. Zde si talentovaný spisovatel Anders de la Motte vybral náročné téma – zmizení dítěte. Přestože jsem mírně zkritizovala děj knihy a to, že mi v něm chyběl nějaký wow efekt, musím uznat, že kniha se opravdu velmi dobře četla.

Druhým dílem je kniha Podzimní případ. V této knize nám autor nabízí příběh pěti přátel, kteří spolu jdou stanovat k místnímu kamenolomu. Bohužel, ráno naleznou tělo jednoho z přátel plavat na hladině jezera.

V knize Zimní oheň si spisovatel udržel svůj standard a obdařil nás opět skvělým příběhem. Tentokrát nás v představách přesunul spolu s hlavní hrdinkou Laurou do chatové oblasti, kam se Laura po letech vrací kvůli smrti své tety. Bližší informace o příběhu najdete v recenzi u konkrétní knížky.

Všechny tři knížky – Konec léta, Podzimní případ i Zimní oheň mají dvě dějové linie. Jedna nás vždy dostává do minulosti, která úzce souvisí s tragickou událostí a s následným vyšetřováním a druhá nás vrací do současnosti, kdy vyplouvají na povrch nové skutečnosti, které nakonec vedou k objasnění případů.

Pokud bych měla hodnotit, tak osobně se mi zatím nejvíce líbil 2. díl knižní série. Knihy ze série na sebe nijak nenavazují, takže pokud jeden z dílů vynecháte, nebude to ničemu vadit.

O tom, že je autor skutečná špička v psaní detektivních příběhů svědčí fakt, že je dvojnásobným držitelem ceny Swedish Academy of Crime Writers’ Award. Musím uznat, že si spisovatel tuto cenu opravdu zaslouží. Už velmi dlouho jsem nečetla tak příjemné knihy.

Už se nemůžu dočkat, až se mi do rukou dostane 4. díl knižní série. Čekám na ni dychtivě, protože vím, že mě kniha určitě nezklame. Zklamání totiž není možné, pokud knihu píše Anders de la Motte.

Hodnocení série:

2 komentáře

  1. Dobrý den,
    rád bych se zeptal, zda na sebe knihy v serii roční období ani neodkazují a zda je naprosto jedno v jakém pořadí je čtete, nebo je přeci jen lepší je číst popořadě. Děkuji.

    • Dobrý den, Davide,
      knihy na sebe nijak nenavazují, takže záleží na Vás, po které knížce sáhnete nejdříve. 🙂 Díl týkající se jara zatím nemám přečtený, ale už si na něj brousím zuby…. je to pecka. A pokud si necháte doporučit, zkuste také sérii Inspektor Luc Callanach a sérii Sam Porter. Pro mě absolutní pecky, na které nedám dopustit. Dlouho jsem nečetla lepší kousky 🙂 Tak ať se vám hezky čte 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *